"Top EUROPEAN Partner in DIGITAL Manufacturing"

Image

Mini seria : Solid Edge 2022 - premiera programu.

6 października był dniem podczas którego swoją premierę miała nowa odsłona programu Solid Edge, oznaczona numerem 2022. Nowa wersja wprowadza do programu ponad 500 większych oraz mniejszych usprawnień pozwalających na szersze wykorzystanie zasobów użytkowników, a także otwierających zupełnie nowe możliwości pracy. Wpisem tym rozpoczynam również nową mini serię na łamach której będę opisywać dokładniej nowe funkcjonalności programu. Tymczasem - krótko omówię najważniejsze zmiany w tegorocznej odsłonie. 

Co nowego w tym roku? 

Głównym założeniem Siemensa przy projektowaniu tegorocznej odsłony było usprawnienie programu poprzez wsłuchanie się w potrzeby klientów. Wprowadzenie usprawnień, które bardziej będą odzwierciedlać proces tworzenia i wytwarzania w przemyśle wkraczającym w szybkim tempie w założenia idei Industry 4.0 czy też "Cyfrowego bliźniaka". Nie obyło się jednak bez nowości i usprawnieniach modułu CAD.


  1. Nowa operacja BRIDGE - Podczas modelowania powierzchni podziałowych można użyć polecenia BRIDGE. Dzięki niemu, w prosty sposób można połączyć między sobą krawędzie oraz lica znajdujące się w klatce polygonalnej.

2. Możliwość płynnego łączenia geometrii Mesh z geometrią b-rep pozwalająca na większe możliwości pracy na obiektach pochodzacych np. z skanerów 3D. 

3. Wyszukiwarka komponentów w drzewku Pathfinder - nieduże, ale trafione usprawnienie zwiększające komfort oraz szybkość pracy. Użytkownik nie musi już poszukiwać konkretnego komponentu w drzewku, może go teraz wyszukać wpisując jego nazwę w wyszukiwarce znajdującej się w górnej części Pathfindera. 

4. Usprawniony został również sposób wyświetlania przewodów. Użytkownik może teraz skonfigurować przewód w taki sposób, by był dwukolorowy (jak na przykład przewód uziemniający). 

5. Keyshot zyskał możliwość wyświetlania naklejek lub kalkomanii naniesionych na model, co pozwala uatrakcyjnić rendery użytkowników. 

6. Pliki pochodzące z programu NX mogą być teraz bez translacji używane w programie Solid Edge. Podobna funkcjonalność będzie również dostępna niedługo dla innych systemów CAD.

7. Tryb podglądu w środowisku złożeń - tryb, który pozwala szybko otworzyć bardzo skomplikowane komponenty lub duże złożenia.

8. Płyta usztywniająca - nowe polecenie w środowisku ramowym pozwalająca na automatyczne tworzenie usztywnień.

9. Promieniowe - nowa operacja w trybie synchronicznym pozwalająca na modyfikacje synchroniczne elementów obrotowych.

10. Obsługa chmury punktów - przydatna funkcja służąca do wizualizacji położenia projektów w przestrzeni. 

11. Solid Edge Design Configurator - możliwość tworzenia parametryzowanych wariantów złożeń za pomocą funkcji i parametrów.

12. Xcelerator Share - Chmurowa platforma wspomagająca współpracę między zespołem projektowym, dostawcą oraz klientem.

13. Wizualizacja dynamiczna - możliwość tworzenia wizualizacji, mającej na celu wyświetlenie sprecyzowanej przez użytkownika analizy, bezpośrednio na geometrii 3D. Funkcjonalność można wykorzystać między innymi do zaznaczenia konkretnym kolorem dany materiał na modelu. 

14. W nowej odsłonie pojawiła się możliwość przeprowadzenia symulacji hydrostatycznej. 

15. Możliwość przeprowadzenia analizy obciążeniowej na obiektach typu Mesh, korzystając z zaimportowanych modeli STL. 

Witaj w CAMdivisionPL | EN

# Blog NX CAD/CAE/CAM 
Nasze kanały: social facebooksocial facebooksocial facebooksocial facebook