modl-die1.jpg

NX CADROZWIĄZANIA CAx/PLM & NARZĘDZIOWNIE

Należymy do Bydgoskiego Klastra Przemysłowego branży narzędziowej i jesteśmy największym polskim dostawcą pakietów NX Mold, autorami bibliotek FCPK Bytów dla NX i pierwszych polskich książek NX Formy i NX Tłoczniki.

Zaprojektowanie i wytworzenie oprzyrządowania stanowi punkt wyjściowy do powstania wielu produktów. Presja na skrócenie cyklów opracowania i dostarczenia produktów na rynek, wprowadzanie zmian, obniżenie kosztów oraz globalna konkurencja mają ogromny wpływ na branżę narzędziową ...

OUR SOLUTIONS FOR MOLD & DIE INDUSTRY

Opis

MOLD & DIE

Oferujemy oprogramowanie które znacznie usprawnienia proces projektowania i wytwarzania form wtryskowych, tłoczników oraz oprzyrządowania z pełną symulacją wytrzymałości i kinematyki pracy.

NX Tooling
To bogaty zestaw zaawansowanych aplikacji automatyzujących proces tworzenia form wtryskowych i tłoczników. Aplikacje te pozwalają użytkownikowi zrealizować zadanie zaprojektowania części i oprzyrządowania w krótszym czasie niż w przypadku wykorzystywania tradycyjnych systemów CAD.

Mold & Die Wizard
Proces projektowania form wtryskowych, elektrod i tłoczników opiera się na fachowej wiedzy praktyków, którą zaimplementowano do poszczególnych funkcji programu. Aplikacja prowadzi użytkownika krok po kroku przez cały proces tworzenia narzędzia, zwiększając możliwości oraz efektywność działań konstruktora.

Efektywność działań
Aplikacje NX Tooling pozwalają na osiągnąć wyższy poziom efektywności działań biznesowych, co prowadzi do obniżenia poziomu kosztów, zwiększenia aktywności sprzedażowej i wzrostu marży. Jest to możliwe dzięki możliwości opracowania wydajnego, pozbawionego wad technologicznych narzędzia w krótszym czasie.

Współpraca z innymi systemami
System NX bazuje na Parasolid, które jest standardowym karmelem modelowania stosowanym w wielu różnych systemach CAD/CAM/CAE. Użytkownicy systemu NX mogą pracować w oparciu o natywne formaty różnych systemów CAD lub stosować translację przez formaty neutralne.

Kompleksowe rozwiązanie CAx/PLM
Dzięki wykorzystywaniu możliwości systemu konstruktorzy oprzyrządowania mogą współdzielić środowisko pracy z konstruktorami części i złożeń oraz programistami maszyn CNC. Znacznie przyspiesza to całościowy proces opracowywania nowego produktu i zwiększa jego efektywność. Wszelkie zmiany mogą być wprowadzone bardzo szybko przy jednoczesnej redukcji poziomu błędów.

Eliminuje się sytuacje związane z powielaniem informacji, gdyż każdy użytkownik ma dostęp do spójnych danych 3D. Konstruktor formy, operator maszyn NC i technolog mogą rozpocząć pracę jeszcze przed oficjalnym zakończeniem fazy projektowania

Funkcje

SOFTWARE for MOLD & DIE

System NX oferuje bardzo zaawansowane funkcjonalności, które pozwalają tworzyć bardzo duże złożenia. W związku z tym jest idealnym rozwiązaniem do projektowania wszelkiego rodzaju oprzyrządowania.

Łatwa i szybka aktualizacja danych
Pełna asocjatywność pomiędzy modelem produktu a oprzyrządowaniem potrzebnym do jego wytworzenia może zapewnić szybką i precyzyjną aktualizację danych. Kiedy projekt oprzyrządowania jest dynamicznie powiązany z modelem części czy całego produktu, model oprzyrządowania może zostać automatycznie zaktualizowany w momencie zmiany projektu produktu.

Systemowe podejście do modelowania
Możliwości systemu NX w zakresie tworzenia koncepcyjnych modeli standaryzują praktyki projektowania i umożliwiają błyskawiczne kreowanie różnych wariantów. Zmieniają proces tworzenia produktów bazujący na projektowaniu poszczególnych komponentów w systemowe podejście inżynierskie.

Symulacja
To proste w użyciu funkcje umożliwiające przeprowadzenie analiz kinematycznych może zostać użyte w celu wizualizowania oraz sprawdzenia ruchu mechanizmu. Ponadto system NX oferuje szeroki zakres narzędzi do przeprowadzania analiz naprężeń, które optymalizuje pracę całego złożenia.

Zróżnicowane konfiguracje
Wykorzystując oprogramowanie Teamcenter, projektanci narzędzi mogą definiować, przechowywać i ponownie wykorzystywać niezliczoną liczbę alternatywnych projektów oprzyrządowania.

Pakiety
Oprogramowanie można dostosować do struktury firmy i skonfigurować je wariantowo spośród wielu dostępnych pakietów i dedykowanych specjalistycznych modułów.

Licencje

Pakiety licencji

Do przemysłu Mold & Die dedykowane są specjalne pakiety licencji CAx/PLM służące do projektowania, weryfikacji, wytwarzania i zarządzania całym cyklem produkcji.

NX Mold Wizard
To pakiet pływający narzędzi do konstrukcji form między innymi stanowiskami NX CAD.

NX EasyFill Analysis
Analiza wtrysku umożliwiająca zebranie informacji o zachowaniu się tworzywa przy tym procesie.

NX Electrode Design
Specjalizowane środowisko do automatyzacji konstrukcji elektrod do drążenia.

FCPK Bytów
To parametryczne biblioteki 3D FCPK Bytów, opracowane przez CAMdivision.

NX Progressive Die Wizard
To pakiet pływający narzędzi do konstrukcji tłoczników między innymi stanowiskami NX CAD.

NX One-Step Formability Analysis
To niezależna licencja do analizy rozwinięć nieliniowych korzystająca z obliczeń CAE.

NX CAM for Tooling
NX CAM posiada specjalne pakietu do programowania obróbki oprzyrządowania, form i elektrod.

NX CAM VOLUMILL
To wysokowydajne obróbki zgrubne z pełnego materiału, które umożliwiają skrócenie czasu obróbki nawet o 80%. Kluczem jest stały kąta opasania, dużej głębokość skrawania i dynamiczne posuwy.

Rapid Mold
Rapid Mold to zestaw specjalnych ustawień startowych zoptymalizowanych pod firmy specjalizujące się w konstrukcji formy wtryskowych.

Tool Costing
To moduł do wyceny oprzyrządowania np. form wtryskowych i tłoczników na podstawie geometrii 3D.

TEAMCENTER for Tooling
Dedykowane rozwiązania PLM zapewniają pełny zestaw funkcji zarządzania wiedzą, zmianami, planowaniem, dokumentami w odniesieniu do przemysłu narzędziowego.

Książki

eBooks do NX

eBooki to elektroniczne książki NX CAD (w formacie PDF) skierowane do indywidualnych użytkowników systemu NX, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje w dziedzinie stosowania Synchronous Technology (ST), jak i do użytkowników innych systemów CAD pragnących poznać Synchronous. Co do szczegółów technicznych – to na podany w ankiecie email, otrzymają Państwo linki do pobrania poszczególnych plików książki NX CAD. Nie jesteśmy jednak organizacją non-profit, więc zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi użytkownikami naszych bezpłatnych publikacji. Publikacje przeznaczone są wyłącznie dla Klientów firmy CAMdivision Sp. z o.o. lub jako uzupełnienie bezpłatnych wersji testowych NX.

NX Synchronousbook 3
Synchronous Technology 3D

eBook – 100 str. (PDF) – 8 MB
Pliki 3D do ćwiczeń – 8 MB
Filmy instruktażowe – 640 MB

Podręcznik oparty na NX 8.0/8.5

Podgląd książki
NX ST & Realizebook 2
Synchronous 3D i 2D

Realize Shape

eBook – 184 str. (PDF) – 32 MB
Pliki 3D do ćwiczeń – 20 MB
Filmy instruktażowe – 900 MB

Podgląd książki
NX CAD Podstawybook 1
Modelowanie bryłowe
Synchronous 3D i 2D
Realize Shape

eBook – 300 str. (PDF) – 58 MB
Pliki 3D do ćwiczeń – 30 MB
Filmy instruktażowe – 1 GB

Podgląd książki

 

Drukowane książki NX CAD/CAM

Drukowane podręczniki są przeznaczone dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników oprogramowania NX. Publikacje przeznaczone są wyłącznie dla Klientów firmy CAMdivision Sp. z o.o. lub jako uzupełnienie bezpłatnych wersji testowych NX.

NX CAD Podstawybook 1
Kolor 360 str. + DVD
Podgląd książkiZamów
Formy wtryskowebook 3
Kolor 400 str. + DVD
Podgląd książkiZamów
NX Tłocznikibook 4
Kolor 400 str. + DVD
Podgląd książkiZamów
NX CAM & VMbook 2
Kolor 524 str. + DVD
Podgląd książkiZamów
Pobierz

Materiały do pobrania

Naszej działalności nie ograniczamy tylko to wdrożeń software. Wydajemy podręczniki w formie drukowanej oraz nowatorskie na polskim rynku bezpłatne eBooki. Dodatkowym źródłem informacji o oferowanym przez nas oprogramowaniu są materiały informacyjne w formie ulotek oraz zapis filmowy organizowanych przez nas webinarów. Znajdą tu Państwo szczegółowe opisy produktów i konfiguracji oraz jak również opisy najnowszych wersji oprogramowania.

Progressive Die Wizard
dla przemyslu mold1
Pobierz materiał
NX MOLD DESIGN
moldex material2
Pobierz materiał
NX Tooling Pl
moldex material3
Pobierz materiał
Testy

Wersje testowe

NX CAD/CAM wersja testowa to bezpłatne testy oprogramowania NX, które obejmuje wybrane pakiety NX CAD, NX CAM i NX CAE lub specjalizowane aplikacje typu NX Mold/Progressive Design (projektowanie form i tłoczników).

Oferta jest skierowana do potencjalnych Klientów zainteresowanych tymi rozwiązaniami lub pragnących porównać możliwości NX ze stosowanymi aktualnie rozwiązaniami jaki i firm już posiadających oprogramowanie NX.

Aby w pełni wykorzystać pakiet NX CAD/CAM wersja testowa warto skorzystać z wstępnych szkoleń, warsztatów czy konsultacji online.

W ramach pakietu NX CAD/CAM wersja testowa zapewniamy Państwu:

- licencję testową na 7 – 30 dni, 
- nośniki na DVD (lub do pobrania z ftp), 
- wypożyczenie książki lub eBook, 
- wstępne szkolenie np. online, 
- pomoc i konsultacje w trakcie testów, 
- postprocesor testowy (NX CAM)

Oferta skierowana jest dla firm.
book wersja testowa

 

Dowiedz się więcejProfesjonalne materiały od CAMdivision

Wersje testowe
book wersja testowa
Podstawy NX
book nx cad promo
eBooki & podręczniki
book ebook

Jesteś zainteresowany?Wypełnij formularz kontaktowy

Proszę wpisać swoje imię!

Proszę podać prawidłowy adres e-mail

Proszę podać poprawny numer telefonu!

Invalid Input

Invalid Input

Zostaw wiadomość!
1000 znaków pozostało