marine1.jpg

DIGITALIZATIONFor THE MARINE INDUSTRY

Operatorzy i właściciele flot ciągle modernizują i udoskonalają swoje jednostki pływające. Czy stocznia jest w stanie zmaksymalizować swój udział w tym rynku? Nie, jeśli projektuje i buduje statki tak samo, jak to wyglądało pięć lat temu. Nasza perspektywa "Floty przyszłości" pokazuje, w jaki sposób można zwiększyć innowacyjność przemysłu stoczniowego przy użyciu oprogramowania do projektowania okrętów, aby zaprojektować, zoptymalizować i zbudować lepsze oraz bardziej nowoczesne statki i jachty.

MARINE SOLUTIONS OKRĘTY, JACHTY, WIEŻE WIERTNICZE!

Opis

MARINE INDUSTRY

Nasze rozwiązania koncentruje się na wspieraniu kluczowych obszarów procesu, które integrują i optymalizują program budowy statków oraz zarządzania produktami, projektowania i inżynierii, konstrukcji statków, zarządzania łańcuchem dostaw oraz obsługą serwisową.

Zintegrowane projektowanie
Współczesne firmy zajmujące się produkcją statków muszą wykorzystać najnowsze technologie, aby przyspieszyć prace działów badawczo-rozwojowe nad nowymi typami jednostek pływających. Nasze rozwiązania do projektowania statków i jachtów umożliwiają inżynierom tworzenie modeli 3D w kontekście głównych modułów statku, przedziałów, wyposażenia przy pełnym wykorzystaniu nowoczesnych materiałów kompozytowych.

Digitalizacja konstrukcji statku
Planowanie i wykonawstwo konstrukcji statków i platform wiertniczych to złożone projekty. Stocznie mogą zoptymalizować procesy produkcyjne oraz konstrukcje na początku nowych programów i unikać kosztów budowy drogich modeli fizycznych. Nasze rozwiązanie pozwala firmom produkcyjnym na cyfrowe planowanie i wykonywanie całego procesu budowy statku.

Zarządzanie łańcuchem dostaw
Aby efektywnie projektować, rozwijać, produkować i testować nowe koncepcje statków stocznie opierają się na globalnym łańcuchu dostaw partnerów i poddostawców. Zintegrowany i dobrze zarządzany łańcuch dostaw ma kluczowe znaczenie dla obsługi i wsparcia flot. Nasze rozwiązanie do zarządzania łańcuchem dostaw umożliwia trwały, zdyscyplinowany i systematyczny proces redukcji całkowitych kosztów zakupu materiałów, towarów i usług.

Zarządzanie produktem
Planowanie i doskonalenie programów ma zasadnicze znaczenie dla programowania rentowności i zdobycia kolejnych zamówień. Czołowi armatorzy muszą przyspieszyć dostawy statków, zwiększyć produktywność zespołu i wykorzystać sprawdzone najlepsze praktyki w celu zminimalizowania ryzyka. Nasze podejście do systemów planowania i realizacji programów łączy wymagania dotyczące kosztów, harmonogramu i wymogów technicznych

Funkcje

PLM SOFTWARE for MARINE SOLUTIONS

Rozwiązanie PLM dla rozwiązań dla przemysłu stoczniowego, wykorzystuje najnowsze technologie projektowania statków i inżynierii, zapewniając kompleksowe podejście do tego złożonego tematu.

Projektowanie struktury statku
Oprogramowanie NX zbudowane jest na nowoczesnej architekturze, która umożliwia projektowanie i wydajna pracę na dużej klasy produktach złożonych z milionów elementów.

Projektowanie kadłubów i wnętrz
Stojące na najwyższym poziomie modelowanie bryłowo-powierzchniowe razem z zaawansowanymi analizami w pełni wspiera projektowanie nowoczesnych kadłubów i wnętrz zarówno tradycyjnych metalowych czy tworzyw sztucznych jak i kompozytów.

Elementy kompozytowe
Specjalne moduły oprogramowania umożliwiają konstrukcję, weryfikację, obliczenia CAE i rozkrój warstw dla elementów zbudowanych z materiałów kompozytowych

Projekty instalacji
To kompletne rozwiązania do instalacji rurociągowych; ogrzewania, wentylacji i klimatyzacja (HVAC) oraz układów elektrycznych.

Przeprowadzanie analiz
Walidacja projektu, w tym liniowa i nieliniowa wytrzymałość, analizy multi-fizyczne, termiczne, hałas, drgania, dynamika płynów (CFD) i ergonomia to tylko niektóre możliwość pakietów CAE.

Szybkie prototypowanie
Additive Manufacturing to projektowanie, optymalizacja i budowanie komponentów z metali i tworzyw sztucznych z wykorzystaniem najnowszych metod wytwarzania przyrostowego.

Polska wersja
Cały pakiet rozwiązań NX CAx posiada polską wersję językową interfejsu, dokumentacji oraz specjalistycznych podręczników również w języku polskim, co ułatwia proces wdrożenia.

Licencje

Pakiety licencji

Nasze oprogramowanie do projektowania i projektowania statków oparte jest na NX i jest w pełni zintegrowane z platformą Teamcenter.

NX Ship Structure Basic Design
Licencja umożliwia opracowanie koncepcji struktury statku w NX, umożliwiając użytkownikowi szybkie modelowanie i modyfikowanie strukturalnego widoku statku. Ułatwia wczesną analizę etapu projektowania, generowanie rysunków i łatwe przejście do projektowania szczegółów. Definiowanie pokładów, przegród i kadłuba jako pojedynczych obiektów związanych z główną topologią, które są podzielone na podsystemy z niezależnym materiałami i wymiarami.

NX Ship Structure Detail
Ten pakiet zapewnia wszystkie funkcje potrzebne do definiowania i modyfikowania elementów konstrukcji. Zawiera definicję szczegółów parametrycznych w celu szybkiego umieszczania i modyfikacji wsporników, otworów, wycięć profilu, klipów i kołnierzy, fazowania, naroży, kołnierzy itp.

NX Ship Drafting
To specjalne pakiet do tworzenia dokumentacja 2D ze specjalnymi poleceniami stosowanymi w przemyśle okrętowym (Area Centerline, Drafting Lines, Symbol, Weld Seam, Annotation, …, etc.)

NX Marine Craft Design
Licencja zawierająca kompletne rozwiązanie do pełnej konstrukcji statków w 3D ze specjalnymi narzędziami do obsługi dużych złożeń, wszelkiego rodzaju instalacji oraz dokumentacji 2D.

NX & FIBERSIM
Projektowanie i wytwarzanie produktów kompozytowych dla przemysłu okrętowego.

NX CAM for MARINE
NX CAM to specjalne pakietu do programowania obrabiarek CNC i ploterów frezujących.

LMS for Shipbuilding
Unikalna kombinacja oprogramowania do symulacji, mobilnych i laboratoryjnych systemów testowania.

Książki

eBooks do NX

eBooki to elektroniczne książki NX CAD (w formacie PDF) skierowane do indywidualnych użytkowników systemu NX, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje w dziedzinie stosowania Synchronous Technology (ST), jak i do użytkowników innych systemów CAD pragnących poznać Synchronous. Co do szczegółów technicznych – to na podany w ankiecie email, otrzymają Państwo linki do pobrania poszczególnych plików książki NX CAD. Nie jesteśmy jednak organizacją non-profit, więc zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi użytkownikami naszych bezpłatnych publikacji. Publikacje przeznaczone są wyłącznie dla Klientów firmy CAMdivision Sp. z o.o. lub jako uzupełnienie bezpłatnych wersji testowych NX.

NX Synchronousbook 3
Synchronous Technology 3D

eBook – 100 str. (PDF) – 8 MB
Pliki 3D do ćwiczeń – 8 MB
Filmy instruktażowe – 640 MB

Podręcznik oparty na NX 8.0/8.5

Podgląd książki
NX ST & Realizebook 2
Synchronous 3D i 2D

Realize Shape

eBook – 184 str. (PDF) – 32 MB
Pliki 3D do ćwiczeń – 20 MB
Filmy instruktażowe – 900 MB

Podgląd książki
NX CAD Podstawybook 1
Modelowanie bryłowe
Synchronous 3D i 2D
Realize Shape

eBook – 300 str. (PDF) – 58 MB
Pliki 3D do ćwiczeń – 30 MB
Filmy instruktażowe – 1 GB

Podgląd książki

 

Drukowane książki NX CAD/CAM

Drukowane podręczniki są przeznaczone dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników oprogramowania NX. Publikacje przeznaczone są wyłącznie dla Klientów firmy CAMdivision Sp. z o.o. lub jako uzupełnienie bezpłatnych wersji testowych NX.

NX CAD Podstawybook 1
Kolor 360 str. + DVD
Podgląd książkiZamów
Formy wtryskowebook 3
Kolor 400 str. + DVD
Podgląd książkiZamów
NX Tłocznikibook 4
Kolor 400 str. + DVD
Podgląd książkiZamów
NX CAM & VMbook 2
Kolor 524 str. + DVD
Podgląd książkiZamów
Pobierz

Materiały do pobrania

Naszej działalności nie ograniczamy tylko to wdrożeń software. Wydajemy podręczniki w formie drukowanej oraz nowatorskie na polskim rynku bezpłatne eBooki. Dodatkowym źródłem informacji o oferowanym przez nas oprogramowaniu są materiały informacyjne w formie ulotek oraz zapis filmowy organizowanych przez nas webinarów. Znajdą tu Państwo szczegółowe opisy produktów i konfiguracji oraz jak również opisy najnowszych wersji oprogramowania.

NX CAD CAM CAE
nx cad materialy1
Pobierz materiał
Digitalization
dla przemyslu morskiego1
Pobierz materiał
Ship Design & Engineering
dla przemyslu morskiego2
Pobierz materiał
Testy

Wersje testowe

NX CAD/CAM wersja testowa to bezpłatne testy oprogramowania NX, które obejmuje wybrane pakiety NX CAD, NX CAM i NX CAE lub specjalizowane aplikacje typu NX Mold/Progressive Design (projektowanie form i tłoczników).

Oferta jest skierowana do potencjalnych Klientów zainteresowanych tymi rozwiązaniami lub pragnących porównać możliwości NX ze stosowanymi aktualnie rozwiązaniami jaki i firm już posiadających oprogramowanie NX.

Aby w pełni wykorzystać pakiet NX CAD/CAM wersja testowa warto skorzystać z wstępnych szkoleń, warsztatów czy konsultacji online.

W ramach pakietu NX CAD/CAM wersja testowa zapewniamy Państwu:

- licencję testową na 7 – 30 dni, 
- nośniki na DVD (lub do pobrania z ftp), 
- wypożyczenie książki lub eBook, 
- wstępne szkolenie np. online, 
- pomoc i konsultacje w trakcie testów, 
- postprocesor testowy (NX CAM)

Oferta skierowana jest dla firm.
book wersja testowa

 

Dowiedz się więcejProfesjonalne materiały od CAMdivision

Wersje testowe
book wersja testowa
Podstawy NX
book nx cad promo
eBooki & podręczniki
book ebook

Jesteś zainteresowany?Wypełnij formularz kontaktowy

Proszę wpisać swoje imię!

Proszę podać prawidłowy adres e-mail

Proszę podać poprawny numer telefonu!

Invalid Input

Invalid Input

Zostaw wiadomość!
1000 znaków pozostało