"Top EUROPEAN Partner in DIGITAL Manufacturing"

Image

Zezwalaj na automatyczną zmianę części roboczej

W wersji NX 1847 została wprowadzona funkcjonalność Zezwalaj na automatyczną zmianę części roboczej, która znacząco wpływa na pracę ze złożeniami. W niniejszym wpisie zostanie opisana zasada jej działania oraz możliwości dostosowania jej do własnych preferencji.

Przed pojawieniem się automatycznej zmiany części roboczej, to użytkownik przed wykonaniem operacji musiał uprzednio wskazać część, w której dana operacja ma się zapisać. Bez wykonania zmiany operacja zapisywała się bezpośrednio w pliku złożenia. Dokładnie taki efekt uzyskamy wyłączając opcję Zezwalaj na automatyczną zmianę części roboczej.

Przy włączonej opcji Zezwalaj na automatyczną zmianę części, wybranie jakiejkolwiek geometrii należącej do komponentu w złożeniu spowoduje, że ta część automatycznie zostanie wskazana jako robocza. Wynik operacji nie zapisze się w złożeniu, tylko w pliku części, z którego pochodziła wskazana geometria.

Z racji tego, że funkcjonalność ta znacząco wpływa na pracę ze złożeniami, warto wiedzieć, jak można zmienić w Ustawieniach domyślnych użytkownika, czy jest ona domyślnie włączona, czy też nie. Wystarczy uruchomić Ustawieniach domyślnych użytkownika:

A następnie przejść do:

Witaj w CAMdivisionPL | EN

# Blog NX CAD/CAE/CAM 
Nasze kanały: social facebooksocial facebooksocial facebooksocial facebook