"Top EUROPEAN Partner in DIGITAL Manufacturing"

Image

Włączenie wbudowanego systemu zarządzania

Od wersji ST 9 użytkownicy mają możliwość korzystania z wbudowanego systemu zarządzania z poziomu Solid Edge. Jest to dedykowane rozwiązanie dla mało licznej struktury konstruktorów. Aby zacząć korzystać z w/w funkcjonalności należy w pierwszej kolejności wybrać tryb odpowiedniego klienta integracji PDM. 

Domyślnie jest to Teamcenter, o czym często przekonujemy się klikając w zakładkę "Zarządzanie" zaraz po instalacji Solid Edge i czekając na połączenie z serwerem Teamcenter. Aby zmienić domyślne ustawienie na wbudowany system zarządzania Solid Edge należy skorzystać z narzędzia "Klient Solid Edge PDM - uruchamianie aplikacji" z menu start.

Menu Start -> Siemens Solid Edge 2019 -> Wybierz integrację PDM

Po uruchomieniu aplikacji należy wybrać opcję tak jak na obrazku poniżej i skorzystać z przycisku "Wyjdź"

Kolejnym krokiem jest włączenie zarządzania już w samej aplikacji Solid Edge. Aby tego dokonać należy wejść w Ustawienia - Opcje i w zakładce Zarządzanie włączyć opcję "Używaj zarządzania danymi w programie Solid Edge" zgodnie z obrazkiem poniżej.Teraz mamy już dostęp do jakże szerokiego tematu zarządzania danymi i racjonalne staje się używanie wstążki "Zarządzanie danymi". Pierwszą opcją, którą użyjemy będzie "Otwórz rysunek", która pierwotnie jest wygaszona.


Aby możliwe stało się użycie tej wygodnej opcji należy dodać do magazynu folder, w którym przechowujemy projekty. Robi się to w miejscu wskazanym na obrazku.Teraz z powodzeniem możemy użyć opcji "Otwórz rysunek". Mając stworzony model, do którego utworzyliśmy rysunek i obydwa te pliki znajdują się w lokalizacji, którą przed chwilą wskazaliśmy, jesteśmy w stanie w bardzo krótkim czasie otworzyć wspomniany rysunek właśnie opcją "Otwórz rysunek" oszczędzając w ten sposób czas na jego odnalezienie na dysku.


Jest to przykładowa funkcja zarządzania danymi z poziomu Solid Edge, aczkolwiek kluczem do włączenia tej funkcjonalności były właśnie wykonane powyżej kroki.


Witaj w CAMdivisionPL | EN

# Blog NX CAD/CAE/CAM 
Nasze kanały: social facebooksocial facebooksocial facebooksocial facebook