"Top EUROPEAN Partner in DIGITAL Manufacturing"

Image

Sprawdzenie narzędzia i oprawki

Po zakończeniu programowania warto sprawdzić program pod kątem ewentualnych kolizji narzędzia z częścią i IPW.

Do weryfikacji kolizji narzędzia i oprawki z częścią służy polecenie Gouge Check (Sprawdź kolizje).

Wybieramy operacje, które mają być sprawdzone, następnie klikami na polecenie. Pojawi się okno wstępnych ustawień. Jeżeli chcemy aby wykrywanie zatrzymało się podczas kolizji - zaznaczamy Pause on First Gouge or Collision (Pauza na pierwszej kolizji). Klikamy OK.

Po chwili ukazuję się nam raport dotyczący wykrytych kolizji. W przykładzie poniżej zostały wykryte dwa kolizyjne poziomy obróbki - Holder Part Collision-1 i Holder Part Collision-2. Wewnątrz folderów znajdują się poszczególne odcinki kolizyjne danego poziomu. Kolorem ciemno-szarym oznaczone są ścieżki kolizyjne.

Status wykonania raportu widoczny jest w kolumnie Gouge Check (Sprawdź kolizje). Gdy sprawdzenie nie było wykonywane status ścieżki przyjmuje wartość czarnego X. Po wykonaniu raportu mamy dwa stany - zielona fajka oznacza, że operacja została sprawdzona i nie wykryto w niej kolizji. Żółty wykrzyknik - w operacji wykryto kolizyjne ścieżki.

Sprawdzenie kolizji z IPW wykonuje się za pomocą Verify Tool Path (Weryfikuj ścieżkę narzędzia).

Przed włączeniem symulacji w Colliosion Settings (Ustawienia kolizji) klikamy Pause on Collision (Wstrzymaj przy kolizji) wówczas symulacja zatrzyma się i wyświetli komunikat widoczny na zdjęciu poniżej.

Witaj w CAMdivisionPL | EN

# Blog NX CAD/CAE/CAM 
Nasze kanały: social facebooksocial facebooksocial facebooksocial facebook