"Top EUROPEAN Partner in DIGITAL Manufacturing"

Image

Biblioteka narzędzi – brak uprawnień do zapisu

Po świeżej instalacji NX 'a wszystkie pliki skopiowane przez instalator na dysk twardy posiadają aktywny atrybut "Tylko do odczytu". Sprawia to często kłopoty nowym użytkownikom oprogramowania. Jednym z najczęściej zgłaszanych problemów jest, brak możliwości zapisu narzędzia do biblioteki objawiający się takim komunikatem:

Aby usunąć problem wystarczy – najlepiej od razu dla całego katalogu „library" – wyłączyć atrybut "Tylko do odczytu". Należy to wykonać przy zamkniętym programie NX.

Katalog bibliotek CAM znajdziemy tutaj:

...\NX(numer wydania)\MACH\resource\library

Klikamy na niego prawym przyciskiem myszy (PPM) następnie z menu podręcznego wybieramy „Właściwości" i odznaczamy atrybut "Tylko do odczytu".

Info:

Czasami może pojawić się problem z odznaczeniem atrybutu na folderze lub plikach. Jest to związane z samym systemem operacyjnym Windows. Problem pojawia się jeżeli program zainstalowany jest do katalogu „Program Files". Dlatego dobrą praktyką jest instalować NX 'a z pominięciem tego katalogu.

Więcej na temat instalacji oprogramowania NX znajdziesz w tym artykule:

...

Instalacja programu NX - NX CAD & CAE Blog

W tym artykule skupimy się na procesie instalacji programu NX oraz omówimy kluczowe kroki, które należy podjąć, aby rozpocząć pracę z tym narzędziem. Dzięki szczegółowym wskazówkom i praktycznym poradom każdy użytkownik będzie w stanie zainstalować N

Witaj w CAMdivisionPL | EN

# Blog NX CAD/CAE/CAM 
Nasze kanały: social facebooksocial facebooksocial facebooksocial facebook