"Top EUROPEAN Partner in DIGITAL Manufacturing"

Image

Narzędzie baryłkowe do frezowania stożkowego

Wraz z pojawieniem się nowej wersji NX 1872 mamy do wyboru kolejny już typ frezu baryłkowego - Milling Tapper Barrel Tool (Narzędzie baryłkowe do frezowania stożkowego).

Narzędzie to jest dostępne w typach "mill_multi-axis" oraz "mill_multi_blade".

Przy zastosowaniu powyższego frezu programista ma do dyspozycji szereg operacji 3-osiowych (np. ZLEVEL_PROFILE, czy CONTOUR_AREA) oraz niektóre 5-osiowe (np. VARIABLE_CONTOUR, VARIABLE_STREAMLINE).

Na chwilę obecną (lipiec 2019) nie są obsługiwane m.in. FIXED_GUIDING_CURVES, VARIABLE_AXIS_GUIDING_CURVES oraz ZLEVEL_5AXIS. Warto jednak pamiętać, że Siemens (szczególnie w przypadku operacji typu GUIDING_CURVES) sukcesywnie wprowadza do obsługi coraz więcej rodzajów narzędzi i nie wykluczone, że również to zostanie wkrótce dopuszczone.

Dla przypomnienia jest to już trzeci frez baryłkowy, a jeden z wcześniejszych wpisów na blogu poświęcony był Milling Tangent Barrel Tool (Narzędzie baryłkowe do frezowania stycznego).

Zastosowaniem praktycznym może być obróbka wykańczająca ścian pochylonych pod kątem zbliżonym do parametru (A/2) Workind Angle (Kąt Roboczy).

Podobny efekt uzyskamy również odwracając powyższą sytuację - gdy ścianki są pionowe (lub prawie pionowe), a technologia wymusza odchylenie osi narzędzia...

Na koniec jeszcze jeden przykład. 

O ile w dwóch poprzednich przypadkach ktoś mógłby powiedzieć, że spokojnie można tam zastosować zwykłe narzędzie stożkowe to na niewiele się ono zda gdy mamy powierzchnię wklęsłą, o zmiennym kącie. W takim przypadku idealne wydaje się użycie frezu baryłkowego Milling Tapper Barrel Tool (Narzędzie baryłkowe do frezowania stożkowego).

Witaj w CAMdivisionPL | EN

# Blog NX CAD/CAE/CAM 
Nasze kanały: social facebooksocial facebooksocial facebooksocial facebook