"Top EUROPEAN Partner in DIGITAL Manufacturing"

Image

Instalacja programu NX

W tym artykule skupimy się na procesie instalacji programu NX oraz omówimy kluczowe kroki, które należy podjąć, aby rozpocząć pracę z tym narzędziem. Dzięki szczegółowym wskazówkom i praktycznym poradom każdy użytkownik będzie w stanie zainstalować NX na swoim komputerze i o ile zainstalowany i skonfigurowany został program do licencjonowania – także rozpocząć pracę w programie. Omawiamy także to, w jaki sposób wygląda system wydawniczy i oznaczanie wersji programu. Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego cały proces.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę :

  • Program należy instalować z użyciem poświadczeń administratorskich
  • Programu nie należy instalować wewnątrz lokalizacji Program Files, gdyż może to spowodować późniejsze problemy m.in. z działaniem makr, dostępem użytkowników do plików. Odpowiednią ścieżką jest C:\Siemens\NXXXXX
  • W najnowszym instalatorze należy samodzielnie dodać wersje językowe interfejsu, które mają być dostępne w programie.
  • Należy wprowadzić zmienną, która nakieruje program na serwer licencji. Jeśli serwer znajduje się na stacji roboczej, na której zainstalowany jest NX, można zostawić zmienną w postaci 28000@localhost. Jeśli serwer licencji znajduje się poza stacją roboczą, zamiast localhost należy wpisać adres IP lub nazwę hosta, na którym zainstalowany jest serwer licencji.
  • Nazwa użytkownika systemu Windows nie powinna zawierać polskich znaków.

Witaj w CAMdivisionPL | EN

# Blog NX CAD/CAE/CAM 
Nasze kanały: social facebooksocial facebooksocial facebooksocial facebook