"Top EUROPEAN Partner in DIGITAL Manufacturing"

Image

Funkcja Explode – nowy sposób na tworzenie rozstrzeleń.

Solid Edge 2023 wprowadził całkowicie nowy sposób na prezentację rozstrzeleń. Rozwiązanie usprawnia proces, jednocześnie powodując, że prezentacja złożenia po rozstrzeleniu wygląda o wiele bardziej atrakcyjnie. W tym wpisie opiszę to, w jaki sposób rozstrzelenia wyglądały w starszych edycjach oraz co zmieniła nowa edycja programu.

Do tej pory

Do tej chwili rozstrzelenia były wykonywane za pomocą rozstrzelenia automatycznego lub manualnego, dostępnych w środowisku ERA. Rozstrzelenie automatyczne pozwalało na wybór, czy rozstrzelone zostanie złożenie najwyższego poziomu, czy też rozstrzelane będzie konkretne podzłożenie. Użytkownik określał odległość między komponentami, a program tworzył rozstrzelenie. W przypadku rozstrzelenia manualnego użytkownik używał funkcji Rozstrzel i w toku tej operacji musiał wskazać część do rozstrzelenia, część która będzie musiała zostać nieruchoma podczas rozstrzelenia oraz lico części nieruchomej, od której ma nastąpić rozstrzelenie.

Rozstrzelenie automatyczne

W tej chwili 

Oczywiście opisane przeze mnie wyżej metody są dla użytkowników nadal dostępne. Siemens, jednak dodał nową funkcję rozstrzelenia automatycznego i by jej użyć nie trzeba nawet przechodzić do osobnego środowiska. Jest ona dostępna z poziomu zakładki Narzędzia i nosi nazwę Rozstrzel automatycznie (taka sama jak w środowisku ERA). 

Lokalizacja funkcji Rozstrzel Automatycznie  

Działanie tej funkcji jest jednak nieco inne, gdyż powoduje efekt eksplozji złożenia jak gdyby w punkcie środka złożenia podłożyć ładunek wybuchowy. Powoduje to, że wszystkie składowe złożenia zostają płynnie odsunięte o zadaną suwakiem odległość. Porównanie do wybuchu ładunku wybuchowego nie jest tutaj całkowicie przypadkowe, ponieważ części przemieszczają się promieniowo, od środka złożenia. Złożenie można . Dzięki użyciu tej opcji, część składowych odsunie się od siebie w jednej osi i dopiero w tym momencie nastąpi „wybuch". 

Rozstrzelenie automatyczne 

Rozstrzelenie częściowe – faza początkowa rozstrzelenia  

Rozstrzelenie częściowe – faza końcowa rozstrzelenia 

W końcu – zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu, w którym ukazane jest działanie operacji.
Film jest dostępny pod linkiem : https://youtu.be/V6ZWzhYT7mc  

Witaj w CAMdivisionPL | EN

# Blog NX CAD/CAE/CAM 
Nasze kanały: social facebooksocial facebooksocial facebooksocial facebook