"Top EUROPEAN Partner in DIGITAL Manufacturing"

Image

Dodatkowe aplikacje Solid Edge

Nie wszyscy użytkownicy są świadomi, że wraz z Solid Edge dostarczonych jest kilkanaście narzędzi usprawniających codzienną pracę w tym środowisku.

Na początku spójrzmy, gdzie należy szukać wspomnianych narzędzi. Należy otworzyć folder, w którym zainstalowany jest Solid Edge. Domyślnie jest to C:\Program Files\Siemens\Solid Edge 2019.

Spośród wszystkich folderów, z którymi mogliśmy mieć już styczność, np. Template – w celu stworzenia własnych formatek, tym razem interesuje nas folder CUSTOM. To w nim zawarte są wszystkie dodatkowe programy, które usprawnią nam pracę w Solid Edge. Zatem cała ścieżka dostępu do folderu ma postać:  C:\Program Files\Siemens\Solid Edge 2019\Custom

Na liście znajdują się 22 narzędzia. Spójrzmy na kilka pierwszych propozycji. 

BATCH PROCESSING SAMPLE

lokalizacja: \Custom\Batch\Bin\Batch.exe
wymagania: Solid Edge otwarty w tle

Popularny wśród użytkowników program, służący do:

- drukowania wielu plików z folderu
- konwertowania wielu plików do formatu Solid Edge
- konwertowania wielu plików z formatu Solid Edge do innego np. step, parasolid, jt

HOLE DATABASE CONVERTER

lokalizacja: \Custom\HoleDatabaseConverter\bin\Hole Database Converter.exe

Przed Solid Edge ST8, plik konfiguracyjny dla otworów był w formacie .txt. Od wersji ST8 dany plik przyjął format excel .xlsx. Narzędzie Hole Database Converter przekonwertuje dany plik z .txt na.xlsx w momencie, gdy użytkownik korzysta z bazy, którą tworzył jeszcze w starszych wersjach Solid Edge.

PODGLĄD MODELI 3D

lokalizacja: \Custom\ImportSE\x64\Release\ImportSE.exe

Dzięki temu narzędziu możliwy jest szybki podgląd geometrii 3D. Narzędzie może być zastosowane zarówno do pojedynczych części jak i złożenia. Co ciekawe, Solid Edge nie musi być zainstalowany na danym stanowisku. Możliwy jest zoom, obracanie oraz przesuwanie modelem.

Witaj w CAMdivisionPL | EN

# Blog NX CAD/CAE/CAM 
Nasze kanały: social facebooksocial facebooksocial facebooksocial facebook