"Top EUROPEAN Partner in DIGITAL Manufacturing"

Image

5 najlepszych prognoz oprogramowania PLM na rok 2023

Wraz z wejściem w nowy rok nadszedł czas, aby zacząć myśleć o przyszłości oprogramowania do zarządzania cyklem życia produktu.

Oto 5 najważniejszych prognoz dotyczących tego, czego możemy się spodziewać w 2023 r., oraz tego, jak te aktualizacje wpłyną na sposób, w jaki pracujemy i współpracujemy nad projektami.

  1. Większa adopcja PLM opartego na chmurze. Rozwiązania PLM oparte na chmurze będą nadal zyskiwać na popularności ze względu na ich opłacalność i dostępność. Więcej firm przejdzie na system PLM oparty na chmurze, w szczególności mniejsze firmy, które mogą nie mieć środków na inwestowanie w systemy lokalne.
  2. Większy nacisk na zrównoważony rozwój. Firmy będą coraz częściej korzystać z rozwiązań PLM, aby pomóc im w projektowaniu i wytwarzaniu bardziej zrównoważonych produktów. Będzie to wymagało włączenia wskaźników zrównoważonego rozwoju do procesu PLM i wykorzystania PLM do optymalizacji cyklu życia produktów.
  3. Większa integracja z innymi systemami korporacyjnymi. Systemy PLM staną się bardziej zintegrowane z innymi systemami przedsiębiorstwa, takimi jak planowanie zasobów przedsiębiorstwa (ERP) i zarządzanie relacjami z klientami (CRM). Umożliwi to firmom bardziej holistyczne spojrzenie na ich działalność i podejmowanie bardziej świadomych decyzji.
  4. Zwiększone wykorzystanie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Systemy PLM będą w coraz większym stopniu wykorzystywać sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe w celu automatyzacji zadań i usprawnienia procesu decyzyjnego. Umożliwi to firmom zwiększenie wydajności i podejmowanie bardziej świadomych decyzji.
  5. Większa współpraca i przejrzystość. Systemy PLM umożliwią lepszą współpracę i przejrzystość w całym procesie rozwoju produktu. Będzie to wymagało wykorzystania narzędzi do współpracy i udostępniania danych w czasie rzeczywistym w celu usprawnienia komunikacji i podejmowania decyzji.


Podsumowując, oto 5 najważniejszych prognoz, które zrewolucjonizują sposób, w jaki korzystamy z oprogramowania PLM w nadchodzącym roku. Nie przegap tych ekscytujących wydarzeń i tego, jak zmienią sposób, w jaki pracujemy i współpracujemy nad projektami.

Witaj w CAMdivisionPL | EN

# Blog NX CAD/CAE/CAM 
Nasze kanały: social facebooksocial facebooksocial facebooksocial facebook