"Top EUROPEAN Partner in DIGITAL Manufacturing"

Image

3Dfind.it - CADENAS w Solid Edge 2021

Dla większości konstruktorów biblioteki części znormalizowanych są nieodłącznym oraz niezbędnym elementem codziennej pracy. W celu skorzystania z nich użytkownik musi zainstalować oprogramowanie, które obsłuży bibliotekę - w przypadku Solid Edge jest to Standard Parts Administrator oraz MSSQL. Następnie należy stworzyć bibliotekę dodając do niej części z określonych, interesujących użytkownika norm. Przez długi okres czasu było to jedyne rozwiązanie, które pozwalało na korzystanie z części znormalizowanych. W odsłonie Solid Edge z 2021 roku pojawiła się nowa możliwość - 3Dfind.it od niemieckiego CADENAS

Jak zacząć korzystać z 3Dfind.it?

3Dfind.it jest serwisem, który wymaga od nas założenia darmowego konta. Można to zrobić na stronie 3dfindit.com lub też bezpośrednio z poziomu Solid Edge. Moduł 3Dfind.it można znaleźć pod przyciskiem aplikacji Solid Edge => Narzędzia => Szukaj wg 3Dfind.it. 

Po wybraniu modułu użytkownik jest proszony o zalogowanie się lub utworzenie konta.

Po zalogowaniu się do serwisu można zacząć korzystać z wyszukiwarki.

 Możliwości 3Dfind.it

 W uproszczeniu, 3Dfind.it jest wyszukiwarką plików 3d przeznaczoną dla przedsiębiorstw zajmujących się wytwarzaniem. W chwili obecnej obejmuje około 900 katalogów dostawców zajmujących się między innymi inżynierią, elektroniką, elektryką czy architekturą. Głównym założeniem twórców jest uproszczenie wyszukiwania modelów dzięki różnego rodzaju inteligentnych funkcji. W związku z tym 3Dfind.it daje możliwość wyszukiwania modeli wg :

  • katalogów producentów
  • przesłanej przez użytkownika do 3Dfind.it geometrii
  • dodanego przez użytkownika odręcznego szkicu lub szkiców w oparciu o widoki z przodu, z góry, od boku.
  • kolorów
  • kategorii modelów
  • tesktu lub nazwy modelów
  • funkcji matematycznych

 Wstawianie części 3Dfind.it do środowiska złożeń

Na potrzeby wpisu przyjęto założenie, że poszukiwanym przez użytkownika obiektem będzie zawór spełniający normy iso. W związku z tym w pasku wyszukiwania zostały wpisane frazy valve oraz iso.

Po wybraniu części można uzyskać dostęp do informacji na temat komponentu oraz jego parametrów. 

Część z parametrów jest możliwa do modyfikacji według własnych wytycznych.

Wybrane modele 3D można pobrać bezpośrednio na dysk komputera, jednak trzeba wybrać z jakiego programu do projektowania korzystamy. Drugą możliwością jest strumieniowanie modelu bezpośrednio do programu. W tym celu należy wskazać folder, w którym strumieniowane pliki będą zapisywane.

Witaj w CAMdivisionPL | EN

# Blog NX CAD/CAE/CAM 
Nasze kanały: social facebooksocial facebooksocial facebooksocial facebook